U

بهره مندی قشر محروم از خدمات رایگان دادرسی و حقوقی
رئیس دادگستری شهرستان ملکان گفت: مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از این پس می‌توانند از خدمات رایگان دادرسی و حقوقی بیشتری برخوردار شوند.

انتشارات استیناف– جعفر الفنده رئیس دادگستری شهرستان ملکان در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بهزیستی با دادگستری ملکان اظهار داشت: ارائه خدمات حقوقی و دادرسی رایگان به مددجویان و نیازمندان یکی از همکاری‌های بسیار ماندگار بین کمیته امدادو اداره بهزیستی و دادگستری این شهرستان است.

وی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از این پس می‌توانند از خدمات رایگان دادرسی و حقوقی بیشتری برخوردار شوند، افزود: بهره مندی حقوقی و قضایی مددجویان از این امکانات و ظرفیت‌ها از اهداف محوری این تفاهم نامه است.

رئیس دادگستری شهرستان ملکان ادامه داد: امضای این تفاهم نامه می‌تواند در کاستن از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانواده‌های مددجو و نیازمند نقش بسیار مهمی داشته باشد.

وی بیان کرد: همچنین مددجویان می‌توانند از پشتوانه لازم برای احقاق حقوق خود در پرونده‌های قضایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و خدمات و تسهیلات ویژه برخوردار شوند.

الفنده خاطرنشان کرد: رییس قوه قضاییه همواره تاکید داشتند که مبادا کسی به دلیل تمکن مالی از دادرسی باز ماند و شأن و منزلت کسانی که مشمول تفاهم نامه می‌شوند رعایت شده و کسی متوجه عدم دریافت هزینه از این افراد نشود.

وی با تاکید بر تکریم محرومان و مددجویان گفت: دستگاه قضایی بر فراهم کردن بستر و زمینه لازم برای تسهیل احقاق حق و پیگیری‌های قضایی مددجویان با همکاری نهاد‌های حمایتی مصمم است.

رئیس دادگستری شهرستان ملکان ادامه داد: امیدواریم بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی این بخش از جامعه باشیم چرا که به حق وظیفه و رسالت تمامی کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی یاری رساندن به محرومان است.

وی اضافه کرد: به زودی سامانه‌ای راه اندازی می‌شود تا مشخصات مشمولان به طور اتوماتیک در این سامانه باشد و اطلاعات را خواهیم گرفت تا در اختیار دفاتر قرار دهیم و کسی از احقاق حقوقش باز نماند.

انتهای پیام/

نرخ دیه سال 1402

نرخ دیه سال 1402

با ابلاغ رئیس قوه قضائیه نرخ دیه سال ۱۴۰۲ اعلام شد.

تفاوت عبارت متهمِ فاقد پیشینه کیفری با متهم فاقد پیشینه موثر کیفری

تفاوت عبارت متهمِ فاقد پیشینه کیفری با متهم فاقد پیشینه موثر کیفری

متهمِ فاقد پیشینه کیفری است با متهم فاقد پیشینه موثر کیفری است، عباراتی اند که در گواهی عدم سوء پیشینه با آنها روبرو می شویم. درحالیکه شاید در وهله اول به نظر برسد هیچ تمایزی میان این دو عبارت وجود ندارد.